قیر

bitumen

قابل توجه خریداران محترم

قیمت محصولات به عوامل مختلفی از قبیل مقدار سفارش ونحوه پرداخت و ترم تحویل و نحوه بسته بندی و آنالیز مواد و نوسانات بازار بستگی دارد.

لازم به توضیح است مقیاس خرید و فروش ما تجاری می باشد و به صورت خرد انجام نمی شود

لذا جهت خرید صادراتی حتما باید درخواست L.O.I در سربرگ شرکت ارسال گردد.

شرکت پتروپارس ارغوان  صادر کننده قیر در گریدهای مختلف از جمله قیر راهسازی خالص شامل قیر 60/70، 80/100، قیر 90/130 ، 160/220، MC-800 و قیر طبیعی(گلیسونایت) از کشورهای ایران و روسیه و عراق در بسته بندی جامبو، بشکه و فله به کشورهای مختلف می باشد.

خرید قیر در بورس

خرید از بورس

در صنعت قیر به عنوان یکی از صنایع پایین دستی پالایش کشور ؛ از آنجا که کلیه پالایشگاههای تولید کننده وکیوم باتوم ملزم به ارائه این محصول به بورس کالای ایران هستند ، اطلاعات مربوط به عرضه مواد اولیه در این صنعت از جمله مقدار ارائه شده ، مقدار آن معامله ، قیمت معامله و سطح رقابت خریداران دوره های خاص قابل محاسبه است.

البته ، یکی از ابهامات در آمار این است که مشخص نیست چه مقدار از این وکیوم باتوم معامله شده به کارخانه های قیر رفته و چه بخشی برای اهداف دیگر خریداری شده است (مانند l صنایع آب بندی ، ایزوگام و هیدروکربن). در این موارد ، جمع شدن عرضه در یک بازار شفاف مانند بورس کالا به نفع همه فعالان بازار خواهد بود .

فرآورده های نفتی (قیر)

قیر ماده‌ای است سیاه رنگ تا قهوه ای تیره و خمیری شکل است که در دمای محیط جامد است و در عایقکاری رطوبت و ساخت آسفالت کاربرد دارد. قیر انواع گوناگونی دارد که هر یک از انواع آن، دارای کاربرد خاصی است ،کاربرد مهم قیر به علت وجود دو خاصیت مهم این ماده است؛ غیرقابل نفوذ بودن در برابر آب و چسپنده بودن، قیر از مشتقات نفت است و اغلب در پالایشگاه نفت تولید می‌شود.

  قیر نفتی و قیر طبیعی

قیر معمولاً از تقطیر نفت خام به دست می‌آید. چنین قیری قیر نفتی یا قیر تقطیری نامیده می‌شود.  قیر نفتی محصول دو مرحله تقطیر نفت خام در برج تقطیر است.

اما برخی از انواع قیر در طبیعت و در اثر تبدیل تدریجی نفت خام و تبخیر مواد فرار آن در اثر گذشت سال‌های بسیار زیاد به دست می‌آید. چنین قیری، قیر طبیعی نامیده می‌شود و دوام آن بیشتر از قیرهای نفتی است.

انواع مختلف قیر: قیر دمیده، قیر محلول، قیر امولسیون، قیر پلیمری و …

قیر دمیده: از دمیدن هوای داغ به قیر خالص در مرحله آخر عمل تصفیه به دست می‌آید. در این فرآیند، هوای داغ با دمای ۲۰۰ تا ۳۰۰ درجه سانتی‌گراد توسط لوله‌های سوراخ‌دار به محفظه حاوی قیر دمیده می‌شود. علامت اختصاری قیر دمیده R می‌باشد. مثلا قیر۸۰/۲۵ R به معنای قیر دمیده با درجه نرمی ۸۰ و درجه نفوذ ۲۵ می‌باشد.

قیر مخلوط: به مخلوطی از قیر و یک حلال مناسب (مثلاً نفت سفید یا بنزین) گفته می‌شود. این قیر در درجه‌حرارت محیط مایع است و یا با حرارت کمی به مایع تبدیل می‌شود. قیر مخلوط در انواع آسفالت‌های پوششی و ماکادامی مورد استفاده قرار می‌گیرد. سرعت گیرش یا سفت شدن این نوع قیر بستگی به نوع محلول دارد. به‌طور مثال به دلیل سرعت بالای تبخیر بنزین، قیر حل شده در بنزین سریع‌تر سفت می‌شود. این قیر، اصطلاحا قیر تندگیر (RC) نامیده می‌شود. همچنین قیرهایی که در نفت حل شده‌اند، قیر کندگیر (MC) نامیده می‌شوند و به قیرهایی که در نفت گاز یا نفت کوره حل شوند، نفت دیرگیر (SC) گفته می‌شود.  قیرهای محلول بر اساس درجه گرانروی‌شان درجه‌بندی می‌شوند.

قیر امولسیون: با مخلوط کردن قیر و آب و یک ماده امولسیون‌ساز به‌دست می‌آید.

قیر معمولاً در دو حوزه راه‌سازی و عایق‌کاری به کار می‌رود. حدودا ۹۰ درصد از قیر تولیدی، در حوزه راهسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد و مصارف عایق‌کاری، تنها ۱۰ درصد از مصرف قیر را به خود اختصاص می‌دهد.

 

مشخصات قیر

1-درجه نفوذ: آزمایش درجه نفوذ برای تعیین سختی قیر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این آزمایش از یک سوزن استاندارد تحت اثر بار ۱۰۰ گرمی در مدت ۵ ثانیه به داخل قیر در دمای ۲۵ درجه نفوذ می‌کند. مقدار نفوذ برحسب دهم میلی متر درجه نفوذ نامیده می‌شود. هر چه درجه نفوذ کم تر باشد قیر سخت تر است.

۲-گرانروی : هر چه کند روانی قیر بیش تر باشد خواص جامد بیش تری از خود نشان می‌دهد. واضح است در دماهای بالاتر کند روانی کم تر است. این مشخصه قیر با دستگاه سی بولت فیورل و یا به روش کینماتیکی اندازه گیری می‌شود.

۳-درجه اشتعال: درجه اشتعال دمایی است که اگر قیر به آن دما برسد، گازهای متصاعد از آن با نزدیک شدن شعله، مشتعل می‌شوند و در سطح آن شعله به وجود می‌آید. حداکثر دمایی که می‌توان قیر را در کارگاه گرم کرد به درجه اشتعال محدود می‌باشد.

۴-افت وزنی : افت وزنی قیر در دمای بالا، در اثر تبخیر قسمتی از روغن‌ها و ترکیبات نفتی آن می‌باشد. این مشخصه نیز از خواص مهم قیر است. افت وزنی قیر در اُوِن در دمای ۱۶۳ درجه سانتی گراد و در مدت ۵ ساعت (شرایط تقریبی پخت آسفالت) اندازه گیری می‌شود.

۵-شکل پذیری یا انگمی : اگر نمونه‌ای از قیر با سطح مقطع ۱ سانتی متر مربع را با سرعت ۵ سانتی متر/دقیقه بکشیم، مقدار افزایش طول نمونه را قبل از پاره شدن خاصیت انکمی قیر گویند.

۶-درجه خلوص : می‌دانیم حلال قیر تترا کلرور کربن و سولفور کربن است. بنابراین اگر نمونه‌ای از قیر را در هر یک از این مواد حل کنیم، ناخالصی‌های آن باقی می‌ماند و از آن جا درجهٔ خلوص قیر را می‌توانیم تعیین کنیم. درجه خلوص عبارت است از: (وزن نمونه قیر) ÷ [(وزن ناخالصی) – (وزن قیر)]

۷-درجه نرمی : درجه نرمی دمایی است که با رسیدن قیر به آن دما، قیر از حالت جامد به حالت روان در می‌آید. هرچه درجه نرمی قیر بیش تر باشد، حساسیت کم تری نسبت به تغییرات دما دارد. درجه نرمی قیرهای معمولی حدود ۶۰ تا ۷۰ می‌باشد.

آزمایش‌های تعیین خصوصیات قیر:

آزمایش قیر
 

اندازه‌گیری نقطه نرمی (Softening Point)
اندازه‌گیری درجه نفوذ (Penetration Test)
اندازه‌گیری میزان کشش (Ductility)
اندازه‌گیری نقطه شکست (Fraass Breaking Point )
بررسی اثر حرارت و هوا روی قیر (Thin Film Over Test)
اندازه‌گیری گرانروی (Viscosity)
اندازه‌گیری وزن مخصوص (Specific Gravity)
اندازه‌گیری حلالیت یا درجه خلوص قیر Solubility))
اندازه‌گیری نقطه اشتعال (Flash Point)
اندازه‌گیری استقامت مخلوطهای آسفالتی به روش مارشال (Marshall)
آنالیز غربالی مصالح معدنی (Sieve Analysis)
استخراج و آزمایش قیر در مخلوطهای آسفالتی (Extraction)

 

#فروش قیر صادراتی