مازوت100,180,280,380

Image result for mazut"

قابل توجه خریداران محترم

قیمت محصولات به عوامل مختلف از قبیل مقدار سفارش ونحوه پرداخت و محل تحویل ونحوه بسته بندی و آنالیز مواد ونوسانات بازار بستگی دارد.

لازم به توضیح است مقیاس خریدو فروش ما تجاری می باشد و به صورت خرد انجام نمی شود.

جهت خرید صادراتی حتما باید درخواست L.O.I در سربرگ شرکت ارسال گردد.

مازوت
نفت کوره، متشکل از سنگین‌ترین بخشهای نفت خام و معمولا، فراورده پایین ستون تقطیر در خلاء است. نفت كوره یا روغن چراغ، ماده پتروشيمي قابل اشتعال  که نام تجاري آن  مازوت که اصطلاحی روسی است، برشي از نفتخام تقطير شده است. عمدتا نفت كوره به مايعي گفته مي شود كه براي سوختن در كوره، بويلر و يا موتورهاي توليد قدرت مصرف ميشود. با اين تعريف ديزل نوعي نفت كوره محسوب ميشود. نفت كوره از هيدروكربنهايي با زنجيره طويل بويژه آلكان ها، سيكلوآلكان ها و آروماتيكها تشكيل يافته است. نفت كوره در دسته سوختهاي صنعتي سنگين قرار ميگيرد به طوري كه از گازوئيل و نفتا سنگينتر است. طول زنجيره نفت كوره توليدي بسته به نوع كاربرد آن متفاوت است براي مثال نفت كوره ديزل از هيدروكربنهاي با طول زنجير 10 الي 20 اتم كربن تشكيل شده است. این فرآورده مخلوطی از هیدروكربنهای با وزن مولكولی بالا بین C20- C50 است.

خواص
محدوده جوش: 350- 650° C
رنگ: قهوه‌ای تیره مایل به سیاه
نقطه اشتعال: > 60° C
دانسیته در 60° F: 950- 1010 Kg/ m³
نقطه خود اشتعالی: 220- 300° C

كاربرد
به عنوان سوخت ماشین آلات سنگین، دیزل‌های ثابت و متحرك، نیروگاهها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نفت كوره یا روغن چراغ ، ماده پتروشيمي قابل اشتعال  که نام تجاري آن  مازوت که اصطلاحی روسی است ، برشي از نفتخام تقطير شده است. عمدتا نفتكوره به مايعي گفته مي شود كه براي سوختن در كوره ، بويلر و يا موتورهاي توليد قدرت مصرف ميشود. با اين تعريف ديزل نوعي نفتكوره محسوب ميشود. نفتكوره از هيدروكربنهايي با زنجيره طويل بويژه آلكان ها، سيكلوآلكان ها و آروماتيكها تشكيل يافته است. نفتكوره در دسته سوختهاي صنعتي سنگين قرار ميگيرد به طوري كه از گازوئيل و نفتا سنگينتر است. طول زنجيره نفتكوره توليدي بسته به نوع كاربرد آن متفاوت است براي مثال نفتكوره ديزل از هيدروكربنهاي با طول زنجير 10 الي 20 اتم كربن تشكيل شده است.
خواص نفت کوره :
-محدوده جوش: 350- 650° C
-رنگ: قهوه اي تيره مايل به سياه
-نقطه اشتعال: > 60° C
-دانسيته در 60° F : 950- 1010 Kg/ m³
-نقطه خود اشتعالي: 220- 300° C
كاربرد
به عنوان سوخت ماشين آلات سنگين، ديزل هاي ثابت و متحرك، نيروگاهها مورد استفاده قرارمي گيرد.
موارد مصرف نفت كوره در توليد دوده صنعتي و سوخت كوره و به عنوان خوراک واحدهای پالایشی قیر ميباشد.

مازوت (نفت كوره 180 و 230)     

ساختار
این فرآورده ها برش های سنگین تر از نفتگاز می باشند. ترکیبات تشکیل دهنده آنها عمدتاً هیدروکربورهای سنگین موجود در باقی مانده تقطیر نفت خام هستند که بر حسب مورد مصرف، با استفـاده از برش های سبک نفتی تنظیــم گرانروی شده و بعنوان سوخت سنگین مورد مصـرف قرار می گیرند
كاربرد
به عنوان سوخت در ديزل هاي ثابت و متحرك و صنايعي كه مشعل طراحي شده جهت سيستم احتراق آنان قابليت مصرف اين فرآورده را داشته باشد

مازوت نفت كوره 280 و 380  

ساختار
این فرآورده هاي برش های سنگین نفتی حاصل از باقیمانده برجهای تقطیر هستند که با استفاده از برش های سبکتر تنظیم گرانروی شده  و بعنوان سوخت عرضه می شوند. ترکیب درصد هیدروکربن های متشکله، ارزش حرارتی منـــاسبی را به سوخت بخشیده و مقدار فلزات موجود، در سیستم های مصرف کننده ایجاد اشکال نمی کند.
كاربرد
به عنوان سوخت در صنايع و نيروگاه هائي كه در سيستم احتراق آنان نفت كوره متوسط پيشنهاد شده است.

مازوت (نفت کوره  سنگین ایران)       
ساختار

این فرآورده باقیمانده سنگین حاصل از تقطیر نفت خام در برجهای تقطیر است که عمدتاً نیازی به اختلاط با فرآورده های سبک ، به منظور تنظیم گرانروی نداشته و مستقیماً قابل عرضه می باشد . درصد گوگرد مناسب و ارزش حرارتي خوب، از ويژگي هاي اين سوخت مي باشد.
كاربرد
به عنوان سوخت در صنايع و نيروگاه هائي كه در سيستم سوختني آنها، سوخت سنگين پيشنهاد شده است.