ترخیص لوازم یدکی خودرو از گمرک

ترخیص لوازم یدکی خودرو از گمرک توسط ترخیصکاران پترو پارس ارغوان

ترخیص لوازم یدکی خودرو

کارخانجات بزرگ صنعتی و دستگاه های بزرگ صنعتی مورد استفاده در آن ها، تجهیزات کامپیوتری، لوازم خانگی و … که نیاز به قطعاتی دارند.

معمولاً این قطعات در داخل کشور ساخته و تولید نمی شوند و یا هزینه تولید آنها بیشتر از طریق واردات از کشور دیگر است و لوازم یدکی خودرو هم مستثنی از موارد ذکر شده نیست.

از این رو این قطعات از کشورهای مختلف وارد می شوند. زیرا این کارخانه ها و دستگاه ها برای راه‌اندازی نیاز به واردات قطعات یدکی دارند.

ترخیص لوازم یدکی خودرو

ترخیص لوازم یدکی خودرو از گمرکات تخصصی نیاز به دانش و اطلاعات کافی در خصوص بخشنامه ها و مقررات اجرایی دارد و از این رو یک کار پیچیده و تخصصی است.

کشورهای زیادی در دنیا هستند که بیشترین میزان صادرات قطعات یدکی را دارند. آلمان، ایالات متحده، چین، ژاپن و کره جنوبی از جمله این کشورها هستند.

در این میزان، خاورمیانه سهم زیادی از خرید کالاهای تولیدی را به خود اختصاص داده است.

بهتر است برای ترخیص لوازم یدکی از گمرک به صورت انفرادی اقدام نکنید و در این کار علاوه بر دریافت کالای خود در اسرع وقت از مشاوره و راهنمایی یک گروه حرفه ای و مجرب بهره‌مند شوید تا از پرداخت هزینه های اضافی و حوادث ترخیص قطعات یدکی خودرو ناگهانی جلوگیری کنید.

برای آشنایی با راه های ترخیص ارزان قطعات یدکی خودرو از گمرک می توانید از شرکت های معتبر و نام آشنا کمک بگیرید و ثبت سفارش قطعات خودرو را انجام دهید.

ترخیص کار

به اشخاص حقیقی و حقوقی که با داشتن وکالتنامه از صاحب کالا، کالای وارداتی را از گمرک ترخیص می کنند، ترخیص کار گمرک می گویند.

این افراد اطلاعات کافی در مورد ترخیص کالا از گمرک دارند و به وارد کنندگان کمک می کنند تا بدون مشکل ترخیص لوازم یدکی خودرو از گمرک  را در سریع ترین زمان انجام دهند.

در انواع لوازم یدکی خودرو که از گمرک ترخیص می شوند مواردی مانند: ترخیص کلاچ خودرو، ترخیص لوله اگزوز خودرو، ترخیص  انواع قفل خودرو، قفل مرکزی، ترخیص استارت خودرو، ترخیص بلبرینگ، ترخیص لنت، ترخیص چراغ خودرو، ترخیص رادیاتور ماشین،ترخیص پوشش صندلی و. .. اشاره شده است‌ که اقلام نام برده جز مهمترین قطعات و لوازم یدکی خودرو می باشد.

 

استانداردهای مورد نیاز برای ترخیص لوازم یدکی و قطعات خودرو

از دیگر نکاتی که برای ترخیص لوازم یدکی و قطعات خودرو لازم است به یاد داشته باشیم اجرای استانداردهای مربوط به آن است.برای ترخیص این کالا ها حتما نیاز است تا از سازمان استاندارد مجوزهای قانونی برای ترخیص دریافت شود.

به  زبان دیگر در واقع این کالا ها باید مورد تائید استاندارد سازمان استاندارد باشند تا واردات آن ها به داخل کشور بدون مشکلات موجود بر سر راه ترخیص لوازم یدکی خودرو از گمرکات جنوب باشد.

ترخیص لوازم یدکی خودرو توسط پترو پارس ارغوان

مراحل ترخیص کالا و تعرفه های ترخیص لوازم یدکی

مراحل ترخیص کالا از همه ی گمرک های کشور مشابه یکدیگر است در صورتی که از یک گمرک مراحل ترخیص کالا را گذرانده باشید در گمرک های دیگر دچار مشکل نخواهید شد.

در ابتدای امر لازم است که اطلاعات مربوط به کالای خود را تنظیم و ثبت نمایید.

مراحل بعدی آن به صورت ثبت سیستمی می باشد که با هدایت شخص ترخیص کار لوازم یدکی خودروصورت می پذیرد.

پس از آن در هر مرحله در صورتی که به اطلاعاتی بیشتری نیاز داشته باشد از صاحب کالا مشورت میگیرد.

در آخرین مرحله کالا از لحاظ داشتن استاندارد های موجود مورد بررسی قرار می گیرد  و پس از آن ترخیص و خروج کالا صادر می گردد.

ترخیص لوازم یدکی خودرو چه مدت زمانی طول می کشد؟

ترخیص قطعات جانبی و لوازم یدکی خودرو از گمرک به دلیل آن که در مسیر سبز قرار دارد زیاد طولانی نیست و نهایتا در طی 2 روز انجام می شود.

این گونه کالا ها به دلیل آن که جز اساسی ترین  قطعات می باشند و در صورت دیرکرد ترخیص کارخانجات بابت تولید خودرو به مشکل خواهند خورد ، در مسیر تشریفات ترخیص به مشکل خاصی برخورد نمی کنند.

البته باید در نظر داشت که در برخی موارد ترخیص این قطعات طولانی خواهد شد که اغلب به علت عدم دریافت مجوزهای لازم از طریق سیستم گمرک خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای ترخیص قطعات یدکی از گمرک

ترخیص این نوع تجهیزات مستلزم اخذ مجوزهای مربوط از سازمان استاندارد است و کلیه کالاها و قطعات وارداتی باید دارای استانداردهای مورد تایید سازمان استاندارد باشند.

لازم به ذکر است در صورت عدم درخواست مجوزهای لازم ترخیص قطعات از گمرک غیرممکن خواهد بود.

برای ترخیص قطعات یدکی از گمرک مدارکی از جمله مدارک مورد نیاز مانند بارنامه کالا  و کالا، برگه ترخیص (تسویه حساب واردکننده با شرکت حمل و نقل)، ثبت کالا الزامی است.

لازم به ذکر است اظهار نامه زمانی صورت می گیرد که اعتبار سند به روش های وصول یا گشایش ال سی و براتی باشد. پس از ارائه مدارک مورد نیاز به گمرک، باید اظهار نامه تنظیم و ثبت شود.

مشاوره و پذبرش دعاوی گمرکی

ترخیص لوازم یدکی خودرو از گمرک چگونه است؟

ترخیص لوازم یدکی و انواع کالا از گمرک همانند سایر کالاها باید تشریفات گمرکی معمول را طی کند. ابتدا باید اظهار نامه اطلاعاتی تهیه و ثبت شود. در مرحله بعد مدارک مختلفی مانند گواهی سلامت، بیمه نامه، بارنامه و … باید ارائه شود.

در مرحله بعد پرونده متقاضی به واحد فنی گمرک تحویل داده می شود.

کارشناسان واحد فنی موظف به بررسی مالک لوازم یدکی و اعتبار وی و صحت اسناد تنظیم شده می باشند. مرحله بعدی تطبیق مدارک دریافتی است.

سپس مدارک خرید محصول با اطلاعات دریافتی و ثبت شده در اظهار نامه مقایسه و بررسی می شود.

و در نهایت کالای وارداتی از نظر داشتن استاندارد می باشد و سپس مجوزهای لازم برای ترخیص صادر می شود.

این مراحل مرحله گام به گام ترخیص از گمرک هستند و تعرفه ترخیص لوازم یدکی خودرو از گمرک را تعیین می کنند.

 

نحوه ترخیص از گمرک

در صورت کاهش تعرفه کالا پس از ترخیص کالا از گمرک شهید رجایی بندرعباس، مابه التفاوتی به وارد کننده کالا پرداخت نخواهد شد .

فرآیند ترخیص نیازمند تیمی حرفه ای است تا بتوانند بدون هیچ مشکلی کالا را از گمرک ترخیص کنند تا از هزینه های اضافی و خسارات جبران ناپذیر جلوگیری شود.

ترخیص لوازم یدکی خودرو از گمرک توسط شرکت پترو پارس ارغوان</h3>

امروزه تجارت یکی از پرسودترین و البته طاقت فرساترین امور است که در صورت بروز کوچک‌ترین مشکلی، زیان را به همراه خواهد داشت.

از همین رو همکاری با شرکتی مجرب و با سابقه برای هر تاجری الزامی است.

در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیش‌تر یا همکاری با شرکت پترو پارس ارغوان در زمینه ترخیص لوازم یدکی از گمرک را دارید با تلفن‌های زیر تماس حاصل فرمایید.

پترو پارس ارغوان دوست گمرکی شما

 

دیدگاهتان را بنویسید