ترخیص لوازم جانبی موبایل از گمرک

ترخیص لوازم جانبی موبایل توسط شرکت پتروپارس ارغوان

ترخیص لوارم جانبی موبایل از گمرک

موبایل یکی از دستگاه‌هایی است که در چندین سال اخیر مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است به طوری که یک امر ضروری در زندگی روزمره و سرکار شناخته می‌شود. در زمان خرید یک موبایل، شما باید لوازم جانبی آن را نیز خریداری کنید تا ضمن ایمنی آن، عمر گوشی همراه افزایش یابد. بنابراین می‌توان گفت با تقاضای زیادی که این دستگاه در کشور دارد، همه روزه در حال واردات به کشور است که ترخیص آن توسط فرد متخصص امکان پذیر است.

با این حال توجه داشته باشید واردات کالا و ترخیص تلفن همراه نیازمند مجوزهایی مانند مجوز مخابرات، مجوز سازمان حمایت مصرف کننده، گارانتی و خدمات پس از فروش، شناسه کالا می‌باشد. لوازم جانبی موبایل شامل قطعاتی است که برای تعمیر آن و ایمنی آن در زمان خرید به کار گرفته می‌شود.

اکثر این لوازم جانبی توسط کشورهای خارجی تولید و به سراسر دنیا ارسال می‌شوند به همین دلیل واردات لوازم جانبی موبایل بسیار حائز اهمیت می‌باشد. برای ادامه مطالب با ما همراه باشید.

لوازم جانبی موبایل چیست؟

لوازم جانبی به لوازمی گفته می‌شود که در هنگام خرید موبایل یا در زمان تعمیرات آن به کار گرفته می‌شود. برخی را در زمان خرید همراه با موبایل باید خریداری کنید برای مثال کابل شارژر و هندزفری و گارد برای محافظت از آن و… از دیگر قطعات مهم برای تعمیرات می‌توان به lcd و باتری و شارژر اشاره کرد.

اهمیت واردات و ترخیص لوازم جانبی موبایل

در زمان حال که اکثر کسب و کارها، فعالیت های روزمره، تفریح و… با موبایل انجام می‌شود، این دستگاه را به مهم ترین بخش زندگی افراد تبدیل کرده است. واردات و ترخیص موبایل از این جهت بسیار اهمیت دارد زیرا که اگر تقاضای جامعه به درستی پاسخ داده نشود، حجم عظیمی از کارها علاوه بر عقب ماندن، منحل می‌شود و فعالیت های آنلاین به شدت افت می‌کنند و دچار برشکستگی نیز می‌شوند.

وجود تلفن همراه از جهات دیگر نیز مورد اهمیت است زیرا با استفاده از آن بسیاری از کارها به راحتی و بدون اتلاف وقت انجام می‌گیرد. لوازم جانبی موبایل نیز مانند یک حامی، دستگاه های تلفن همراه را در برمی‌گیرد و در زمان وقوع حوادث و خرابی های موبایل از آن پشتیبانی می‌کند.

حتما گاهی به این موضوع توجه کرده اید که در زمان خرابی، به دلیل برند خاص گوشی یا نبود لوازم جانبی لازم، گوشی شما ماه ها در دستان تعمیر کار مانده است و این یک امر پرضرر به حساب می‌آید. از این رو اهمیت لوازم جانبی بسیار بالا است.

از دیگر اهمیت های وجود لوازم جانبی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  نبود یا کمبود لوازم جانبی خاص
 • ضروری بودن جهت کار های تعمیراتی
 • ویژگی های کیفی و کمی لوازم جانبی
 • تقاضای بالا
مشاوره و پذبرش دعاوی گمرکی

واردات لوازم جانبی موبایل به چه شکل انجام می‌شود؟

تعدادی از لوازم جانبی در کشور ایران تولید می‌شود با این حال به علت بالا بودن سطح تقاضا، واردات و ترخیص لوازم جانبی موبایل الزامی است. اکثر لوازم های جانبی از چین، هند، کره و کشورهای اروپایی وارد می‌شود که بیشترین تولیدات را چین از آن خود کرده است زیرا بدون محدودیت در حال تولیدات لوازم جانبی است که علاوه بر ارسال سریع و واردات آن از قیمت بسیار مناسبی نیز برخوردار است.

کالاها از سه طریق زمینی، دریایی و هوایی وارد کشور می‌شوند که پس از بررسی ها در صورت ایمنی و صحت کالا به مرحله ترخیص می‌رسند. ترخیص کالا از گمرک یک روند پیچیده است که تنها افراد ترخیص کار و حق العمل کار می‌توانند این کار را به پایان رسانند، زیرا بی اطلاعی از مسیر و قوانین، مجوزات و اسناد باعث می‌شود صاحب کالا متحمل ضرر شود و کالای او تا چندین ماه در انبارهای گمرک باقی بماند.

لوازم جانبی موبایل

 • قاب و شاسی انواع موبایل ها
 • باتری در کیفیت‌های متغیر
 • انواع سیم رابط ها مانند USB
 • انواع مدل ها هندزفری در مدل بی سیم و سیمی
 • قطعات جانبی تعمیراتی  مانند فلت و lC

به طور کلی دسته بندی لوازم جانبی به دو دسته لوازم جانبی با ضرورت و لوازم جانبی با ضرورت کم تقسیم می‌شود.  برای مثال قطعاتی که برای تعمیر موبایل به کار می‌روند سریع تر از خود تلفن همراه آزاد می‌شوند زیرا تعمیر گوشی ها یک امر بسیار ضروری است و بازار کسب و کار تعمیرات همواره پررونق است و گوشی ها پس از مدتی کار کردن نیاز به تعمیرات دارند.

لوازم جانبی با ضرورت اعم از فلت، IC، برد،  تاچ و ال سی دی می‌باشد و در مقابل کم ضرورت ها، هندزفری، چسب او سی ای، چسب پلاریزه را شامل می‌شوند.

 

ترخیص لوازم جانبی موبایل

گلس و قاب موبایل دو لوازم جانبی مهم هستند که ترخیص و واردات آن ها جز الزامات است زیرا نیاز شدید به آن ها باعث شده که تقاضا و  استقبال در خرید نیز بالا برود. وجود آن ها باعث می‌شود که گوشی شما عمر طولانی داشته باشد و ضربات به لوازم داخلی و بیرونی موبایل وارد نشود.

در واقع این دو لوازم ضربات را در خود دفع می‌کنند و شما می‌توانید پس از خراب شدن آن ها را تعویض کنید. گلس موبایل به علت تقاضای زیاد جز لوازم  سود آور است. دارای بافت ریز و باریکی که پای ثابت تمامی موبایل ها در ابعاد مختلف است. از طرفی دیگر گارد گوشی علاوه بر محافظت آن، جلوه زیبایی دارد.

ترخیص قاب و گلس موبایل

موبایل لوازم جانبی بسیاری دارد که هرکدام دارای یک نقشی هستند که می‌توانند عمر گوشی یا موبایل شما را افزایش دهند و از آن در برابر حوادث، خراشیدگی و افتادن و ضربات محافظت کند.

 1. نقش قاب موبایل: ابتدایی ترین وظیفه ای که قاب یا گارد موبایل دارد محافظت آن در برابر ضربات است.  تمامی ضربات کوچک و بزرگ را تا حد امکان دفع می‌کند و پس از خرابی آن می‌توانید آن را به راحتی تعویض کنید و نگران آسیب های گوشی خود نباشید. درواقع ساختار منعطف تر و نرم تر قاب، نسبت به بدنه گوشی، باعث توزیع نیروی ضربه واردشده در سطح آن می شود.
 2. نقش گلس در موبایل: گلس مانند قاب نیز از دیگر لوازم جانبی مهم است که در زمان خرید موبایل حتما پیشنهاد می‌شود. نقش مهمی که این وسیله دارد محافظت از صفحه نمایش موبایل است که هنگام خراشیدگی و ضربات شدید گوشی را پوشش می‌دهد و نمی‌گذارد صفحه نمایش آن بشکند. بنابراین وجود آن به منظور محافظت از بخش بیرونی موبایل است.

  پترو پارس ارغوان دوست گمرکی شما

سخن پایانی

شرکت پتروپارس ارغوان هرساله با واردات موبایل و لوازم جانبی آن طبق نیازهای جامعه و افراد و مشاغل توانسته است کمک به سزایی و سود بسیاری را برای تاجران به ارمغان آورد.

برای دریافت مشاوره با کارشناسان مجموعه پتروپارس ارغوان تماس بگیرید و از بهترین ترخیص کاران کمک بگیرید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید