ترخیص روغن موتور از گمرک

ترخیص روغن موتور توسط مجموعه پترو پارس ارغوان

ترخیص روغن موتور یکی از فرآیندهای پیچیده  است که در صورت آگاهی و تسلط نسبت به شرایط و اصول گمرکی می توان در این زمینه فعالیت کرد.

در غیر این صورت با واردات روغن موتور و ترخیص آن مشکلات و هزینه های زمانی و مالی زیادی برای صاحب کالا به وجود خواهد آمد.

مجموعه پترو پارس ارغوان با سال ها تجربه کاری و کسب تخصص در زمینه صادرات،واردات و ترخیص کالا توانسته است در این زمینه به صورت گسترده فعالیت کند و رضایت تجار و خریداران را جلب نماید.

در این مقاله قصد داریم شما را با روغن موتور آشنا کنیم و به توضیح مراحل و شرایطی که برای ترخیص آن اعمال شده است، بپردازیم، پس اگر قصد واردات و ترخیص این کالا را دارید، تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

روغن موتور چیست؟

روغن موتور از ترکیب روغن های پایه و افزودنی ها به دست می آید و از مهم ترین خاصیت آن می توان به ویسکوزیته یا گرانروی آن اشاره کرد، سطح کیفی روغن موتور به صورت زیر تقسیم بندی می شود:

 1. CC
 2. CD
 3. CF
 4. CC/SC
 5. CD/SG

افزودنی ها موجود در روغن موتورترکیبات شیمیایی هستند که با اضافه شدن به روغن موتور، خاصیت و قدرت استفاده از آن را افزایش می دهد.

وجود روغن موتور برای اتومبیل ها و موتورسیکلت ها اهمیت دارد و در صورت استفاده از روغن موتور با کیفیت، تداوم و عمر موتور وسیله های نقلیه بیشتر خواهد شد.

از کاربردهای روغن موتور می توان به حرارت و سایش بین اجزای مکانیکی و کاهش اصطکاک اشاره کرد.

مشاوره و پذبرش دعاوی گمرکی

واردات روغن موتور

با واردات بهترین روغن موتورها به کشور می توان از زنگ زدگی، خوردگی موتور وسایل نقلیه داخلی جلوگیری کرد و از سطوح فلزی موتور حفاظت نمود و در صورت واردات روغن موتور نامرغوب و بی کیفیت، به قطعات و اجزای آن ضرر و آسیب می رسد.

با توجه به تنوع در انواع روغن موتور می بایست تجار و بازرگانان متناسب با نوع نیاز داخلی کشور و نمونه های پرطرفدار را وارد کنند و در صورت نداشتن تخصص در امر واردات می توانند به شرکت های بازرگانی مراجعه کنند.

شرکت پترو پارس ارغوان با توجه به بخشنامه هایی که هر ساله در زمینه ترخیص روغن موتور تغییر می کند، مطابق با شرایط و ضوابط اجرایی بهترین عملکرد را انجام می دهد. جهت آشنایی با ترخیص لوازم یدکی خودرو از گمرک پیشنهاد میکنیم مقاله ترخیص لوازم یدکی از گمرک را مطالعه فرمایید.

 

مدارک مورد نیاز جهت واردات و ترخیص روغن موتور

برای واردات و ترخیص انواع کالا به کشور به یکسری مدارک و اسنادی نیاز است که صاحب کالا باید متناسب با نوع کالا و قوانین اعمال شده باید اخذ کند.

در اینجا ما به مدارک و اسنادی اشاره می کنیم که برای کالاهای وارداتی نیاز است دریافت شوند:

مدارک مرتبط با کالا

این مدارک شامل مواردی از قبیل قبض انبار، ترخیصیه، تعداد کانتینر، پروفرما، بارنامه، ناخالصی های کالا و بسته ها، سفارش بازرگانی، گواهینامه استاندارد، گواهی بازرسی، بیمه نامه، مجوزهای قانونی، تعداد و علامت کالا، فهرست عدلبندی می باشند.

 

مدارک مربوط به صاحب کالا

مدارکی از قبیل کپی کارت ملی، کارت بازرگانی، کپی از تمامی صفحات کارت بازرگانی، اصل کارت ملی شامل این بخش از اسناد می باشد.

 

مدارک مربوط به نماینده صاحب کالا

اصل وکالت نامه محضری، دفترچه بیمه، اصل کارت ملی، معرفی نامه از نمونه مدارک این بخش هستند که لازم است توسط صاحب کالا یا نماینده قانونی وی اخذ شوند.

 

استعلام هزینه های ترخیص روغن موتور

هزینه ها و استعلام ترخیص روغن موتور از مباحث تخصصی است که باید توسط از افراد آگاه و باتجربه در این زمینه کمک گرفت، ترخیص کاران حرفه ای در این زمینه مشغول به فعالیت هستند که به واسطه دانش و آشنایی کافی با اصول و مراحل قانونی به صورت کلی می توانند هزینه های ترخیص روغن موتور را برآورد کنند.

هم چنین با کمک ترخیصکاران می توان از پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری کرد و زمان ترخیص را تسریع بخشید.

4 درصد هزینه گمرک و 3 درصد ارزش افزوده هزینه هایی هستند که توسط افراد مجرب مورد بررسی قرار می گیرند که شامل موارد زیر است:

 1. هزینه های ثبت سفارش
 2. هزینه های بارگیری و فله چینی
 3. هزینه های قبض انبار و ترخیصیه
 4. هزینه های تخلیه، انبارداری و بارگیری
 5. هزینه های ورودی
 6. تعداد و نوع کالا
 7. عوارض و وزن کالاها
 8. مدت ماندگاری در انبارها
شرکت پترو پارس ارغوان دارای کارشناسان حرفه ای در امر ترخیص

تعرفه گمرکی روغن موتور

با مشخص کردن میزان نفت روغن موتور می توان تعرفه گمرکی آن را تعیین کرد، میزان نفتی در روغن موتور به دو صورت زیر قابل ذکر است:

1-در صورتی که روغن موتور بالای 70% نفت داشته باشد:

کد تعرفه گمرکی روغن موتور در صورت داشتن 70 درصد نفت و بیشتر در ردیف 2710910 قرار می گیرد و حقوق ورودی که شامل آن می شود 32 درصد با دو برابر سود بازرگانی است.

پس حقوق ورودی 60 درصد و 9 درصد مالیات ارزش افزوده به این گروه کالای وارداتی تعلق می گیرد.

2-در صورتی که روغن موتور کمتر از 70% دنفت داشته باشد:

با کم بودن میزان مواد نفتی در روغن موتور کد تعرفه گمرکی در ردیف 34031900 قرار می گیرد و 9 درصد مالیات ارزش افزوده و 10 درصد سود بازرگانی شامل آن می شود.

کد تعرفه گمرکی روغن موتور، روغن گریس، روغن صنعتی در ردیف 271012 قرار می گیرد.

کد تعرفه مواد افزودنی که در بازدارنده رسوبات و مواد ویسکوزیته وجود دارد، در ردیف 38112100 قرار می گیرد.

برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص کد تعرفه گمرکی و تعیین میزان نفت روغن موتور می توانید با کارشناسان مجموعه بازرگانی پترو پارس ارغوان ارتباط برقرار کنید.

کشورهای صادر کننده روغن موتور به ایران

اگرچه کشور ایران توانایی تولید روغن موتور را دارد اما به دلیل حجم تقاضای بالا، هر ساله شاهد واردات روغن موتور به گمرکات کشور هستیم که این واردات از کشورهای آلمان، ترکیه، ایتالیا، فرانسه، امارات متحده عربی و چین صورت می گیرد.

خدمات ارائه شده پترو پارس ارغوان در خصوص ترخیص روغن موتور:

مجموعه پترو پارس ارغوان در خصوص ترخیص روغن موتور و افزودنی ها فعالیت گسترده ای دارد که در اینجا ما به چند نمونه از خدمات این گروه اشاره می کنیم:

 • ترخیص روغن موتور برای خودروهای سنگین، سواری، قایق خودروهای کارتینگ، موتور سیکلت، ماشین آلات صنعتی
 • ترخیص افزودنی انواع گریس
 • ترخیص روغن موتور مینرال
 • ترخیص افزودنی روغن دنده
 • ترخیص روغن موتور سنتتیک
 • ترخیص افزودنی انواع روغن هیدرولیک
 • ترخیص روغن موتور نیمه سنتیک
 • ترخیص افزودنی انواع روغن صنعتی
 • ترخیص ادتیو سایر روغن ها
 • ترخیص افزودنی روغن ترمز
 • ترخیص افزودنی ضد کف روغن موتور
 • ترخیص مواد افزودنی پراکنده کننده
 • ترخیص مهارکننده های خوردگی و زنگ زدگی

چرا مجموعه پترو پارس ارغوان را انتخاب کنیم؟

مجموعه پترو پارس ارغوان یکی از گروه های فعال و متخصص در زمینه صادرات واردات، تجارت و ترخیص انواع کالاها از کشورهای مختلف است که با سال ها سابقه و رزومه کاری درخشان توانسته است، رضایت مشتریان و تجار را به خود جلب کند.

از خدمات این گروه موارد زیر را می توان ذکر نمود:

 • انجام ثبت سفارش و دور اظهاری
 • اخذ مجوزات مورد نیاز
 • اخذ اسناد و مدارک مرتبط
 • انجام امور ترخیص

مجموعه پترو پارس ارغوان با ترخیص رغن موتور از گمرک نیاز داخلی کشور و تجار را فراهم می کند و جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان ارتباط برقرار کنید.

پترو پارس ارغوان دوست گمرکی شما

 

دیدگاهتان را بنویسید